Moodle w MANS

Czym jest Moodle?

Moodle jest w pełni funkcjonalną, wysoce elastyczną, opartą na otwartym oprogramowaniu Platformą Edukacyjną (znaną również jako System Zarządzania Nauczaniem lub też Wirtualnym Środowiskiem Nauczania).
Moodle stworzył w 2001 roku Martin Dougiamas bazując na pomyśle dostarczania nauczycielom narzędzi do tworzenia ciekawych aktywności, które angażują studentów do aktywnej, zespołowej nauki. Obecnie Moodle używany jest w ponad 230 krajach przez więcej niż 70 milionów użytkowników.
Centrala Moodle wspomagana jest przez globalną sieć certyfikowanych Partnerów Moodle. Stale współpracuje z programistami i nauczycielami na całym świecie, aby skutecznie wspomagać nieustannie rosnącą społeczność użytkowników Moodle.
Aby dowiedzieć się więcej o Moodle i pobrać darmowe oprogramowanie, zajrzyj na Moodle.org.


Moodle w MANS

Menedżerska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie (dawniej Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie) to Uczelnia z ponad 25–letnim doświadczeniem i gronem 40. tys. Absolwentów. MANS w Warszawie jest jedną z najnowocześniejszych uczelni w Polsce. Od początku swojego istnienia uczelnia kładzie nacisk na wszechstronny rozwój i edukację młodego pokolenia polskich obywateli oraz licznej grupy 1,5 tys. obcokrajowców. Obecnie MANS kształci ponad 6 tys. Studentów, w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym na 10 kierunkach studiów I i II stopnia, jednolitych magisterskich, inżynierskich oraz podyplomowych. Uczelnia daje możliwość studiowania w trzech Instytutach w Warszawie oraz filiach zamiejscowych w Ciechanowie i Bełchatowie.
Platforma e-learningowa Moodle jest wykorzystywana w MANS od 2010 roku. Początkowo w ograniczonym zakresie, jako pomoc dla studentów kierunku Informatyka, obecnie wykorzystywana jest przez wykładowców i studentów większości kierunków prowadzonych na Uczelni. Utrzymaniem i rozbudową platformy zajmuje się Centrum Informacji Naukowej i E-learningu. W związku z dużym zainteresowaniem ze strony wykładowców, w 2015 r. uruchomiono dla nich dodatkową stronę przeznaczoną do nauki Moodle i treningu posługiwania się funkcjonalnościami platformy.

Ostatnia modyfikacja: piątek, 23 września 2022, 10:59