Forum ogólne platformy Moodle

Wygląd i funkcje platformy - dyskusja

Wygląd i funkcje platformy - dyskusja

Napisane przez: Jarzęcki Andrzej ( )
Liczba odpowiedzi: 3

Od nowego semestru planujemy aktualizację serwera i platformy Moodle do najnowszej wersji. Jest to również okazja do zmodyfikowania wyglądu i sposobu funkcjonowania samej platformy. Być może uda się również w końcu zintegrować platformę z innymi systemami uczelni co pozwoli (wreszcie) zautomatyzować proces zakładania kont użytkowników.

W związku z tym zapraszam wszystkich - zarówno Wykładowców jak i Studentów - do dyskusji, wyrażania opinii na temat wyglądu i funkcjonalności oraz zgłaszania propozycji nowych funkcji i ulepszeń. Zastanówmy się wspólnie jak zwiększyć atrakcyjność platformy i poszczególnych kursów oraz jak zachęcić Studentów i Wykładowców do aktywniejszego korzystania z jej dobrodziejstw.

W szczególności odpowiedzmy sobie na pytania:

• co warto byłoby dodać do platformy, a które funkcje są nieprzydatne?
  • czy strona jest wystarczająco przejrzysta i czytelna, czy warto coś zmienić?
  • czy instrukcje korzystania ze strony są zrozumiałe?
  • które funkcje wymagają dodatkowego opisu?
  • no i ogólnie - co jeszcze możemy zrobić, żeby było lepiej uśmiech
W odpowiedzi na Jarzęcki Andrzej

Odp: Wygląd i funkcje platformy - dyskusja

Napisane przez: Szatrawska Izabela ( )
Platforma jest doskonale przygotowana, jestem pod ogromnym wrażeniem! Instrukcje są świetne, wszystko jest przejrzyste, czytelne i niezwykle wygodne. Wszystko idealne! No, może czasem mi brakuje różnych kolorów czcionki, ale nie jest to niezbędne uśmiech Jestem zachwycona całością - zrobił Pan majstersztyk! Proszę mi wierzyć, mam spore doświadczenie z platformą Moodle uśmiech
W odpowiedzi na Szatrawska Izabela

Napisane przez: Jarzęcki Andrzej ( )

Bardzo dziękuję, miło mi, że ktoś czasami jednak te instrukcje czyta uśmiech

Natomiast co do koloru czcionek, to zainstalowałem dwa edytory tekstowe, użytkownik ma możliwość wybrania potrzebnego edytora w Preferencjach w swoim Kokpicie, albo bezpośrednio w menu użytkownika - opcja Preferencje.

W części Konto użytkownika jest opcja Preferencje edytora. Mamy do wyboru Edytor HTML Atto (domyślny) który jest prostszy, ale pozwala chociażby na nagrywanie filmów, oraz Edytor TinyMCE HTML, który nie ma może tylu "bajerów", ale ma o wiele bardziej rozbudowane możliwości edycyjne, w tym kolory czcionek i kolory tła

Tak że można sobie wybrać taki edytor jaki jest potrzebny w danej chwili uśmiech

W odpowiedzi na Jarzęcki Andrzej

Napisane przez: Szatrawska Izabela ( )
Fantastycznie! Już zastosowałam - od razu kurs nabiera (nomen-omen) kolorów uśmiech DZIĘKUJĘ! Teraz już jest wszystko co możliweuśmiech